fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Niemcy: kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią przedłużone do 15 grudnia

Stacjonarne kontrole na granicach Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią zostaną przedłużone o kolejne pół roku – ogłosiło MSW w Berlinie. Resort przekazał, że o przedłużeniu do 15 grudnia kontroli granicznych, obowiązujących obecnie do 15 czerwca, powiadomił Komisję Europejską.

Decyzję uzasadniano koniecznością zwalczania przemytu ludzi i ograniczania nielegalnej migracji.

Szefowa niemieckiego MSW, Nancy Faeser, była początkowo sceptycznie nastawiona do apelu niektórych krajów związkowych o stałe kontrole na tych granicach, w końcu jednak zarządziła kontrole w połowie października 2023 r. i od tego czasu są one przedłużane.

„Od połowy października 2023 r. policja zatrzymała około 920 przemytników ludzi w ramach obecnych kontroli na granicach wewnętrznych, w tym na granicy z Austrią” – przekazała Faeser w środę, cytowana przez dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

Według MSW niemiecka policja wykryła około 37 600 nielegalnych wjazdów na granicach z Polską, Czechami, Szwajcarią i Austrią od 16 października i zastosowała środki zapobiegające wjazdowi lub kończące pobyt w około 23 000 przypadków. Liczba nieuprawnionych wjazdów wykrytych w całym kraju spadła z około 21 000 we wrześniu ubiegłego roku do około 7500 w kwietniu br.

Kontrole na niemiecko-austriackiej granicy lądowej trwają od jesieni 2015 r. i mają być kontynuowane do 11 listopada.

Wyrywkowe kontrole będą też prowadzone na wszystkich odcinkach niemieckiej granicy podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl