Liczba ofiar wypadku pod Dreznem wzrosła do 10

Do dziesięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku z udziałem polskich pojazdów, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w okolicy Drezna na terenie kraju związkowego Saksonia – informuje policja. Wśród zabitych jest siedmioro Polaków. 

Niemieckiej policji udało się dotychczas zidentyfikować pięć ofiar śmiertelnych wypadku w udziałem polskich pojazdów pod Dreznem. Są to Polacy – trzech mężczyzn i dwie kobiety – poinformowała komenda policji w Dreźnie.

Badania zwłok pięciu pozostałych osób nadal trwają – podano w komunikacie opublikowanym wieczorem na stronie internetowej saksońskiej policji. Na obecnym etapie nie można powiedzieć, z którego pojazdu pochodzą zmarli – czytamy w informacji prasowej.

Wcześniej podawano, że wśród zmarłych jest siedmioro obywateli Polski, a tożsamość trzech osób nie jest znana.

Według niemieckiej policji rannych przewieziono do trzech szpitali w Dreźnie oraz do klinik w Miśni i Pirnie.

Z informacji prasowej zamieszczonej na stronie internetowej drezdeńskiej policji wynika, że w wypadku uczestniczyły autokary z Polski i Ukrainy oraz polski minibus. Polski autobus miał uderzyć w tył ukraińskiego autokaru, przebić barierki dzielące pasy ruchu i zderzyć się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku minibusem, a następnie stoczyć się z nasypu.

Polskie MSZ poinformowało o uruchomieniu specjalnej infolinii dla rodzin. Informacje mogą uzyskać pod numerem telefonu +48225238880.

W Ambasadzie RP w Berlinie powstał sztab kryzysowy. Na miejscu wypadku obecni są konsulowie.

Do wypadku doszło krótko po godz. 2. Na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową, w której uczestniczyło 150 ratowników. Rozpoczęto też procedurę wyjaśniania przyczyn zdarzenia. Autostrada na odcinku od Dresden-Altstadt do Neustadt jest zamknięta w obu kierunkach. W związku z blokadą w okolicy występują poważne utrudnienia drogowe.

Sobota jest pierwszym dniem ferii letnich w Saksonii.

Szef straży pożarnej powiedział stacji telewizyjnej MDR, że w ciągu całej swej 36-letniej pracy nie widział tak tragicznego wypadku.

„Autostrada przypomina pobojowisko – na jezdni leżą części pojazdów, bagaż i osobiste przedmioty ofiar wypadku” – powiedział.

Polska firma przewozowa Sindbad poinformowała, że w wypadku uczestniczył jej dwupokładowy autokar, który realizował przejazd regularny na trasie z Polski do Niemiec. Firma przewozowa uruchomiła infolinię, która udziela informacji dot. wypadku. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 801 22 33 44 oraz +48 77 443 44 44. Autokarem podróżowało 65 pasażerów. Firma Sindbad podaje, że autokar prowadziła doświadczona załoga dwóch kierowców wraz z pilotem. Pojazd miał badania wykonane 8 lipca tego roku, ważne do stycznia 2015 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl