fot. pixabay.com

Niemcy: Politycy SPD jednak nie zapłacą miliona euro za brak maseczek w Bundestagu

Grupa ponad 200 polityków grupy parlamentarnej SPD, która sfotografowała się w Bundestagu bez maseczek mimo zasad obowiązujących w niemieckim parlamencie w związku z pandemią, została ukarana jedynie upomnieniem. Groziły im grzywny w łącznej wysokości ponad miliona euro.

Przewodniczący Bundestagu, Wolfgang Schaeuble, poprzestał na upomnieniu posłów, ponieważ naruszenie przepisów było drobne – informuje dziennik „Bild”.

W tym przypadku kary mogły sięgać miliona euro – jak wyliczyła gazeta, w „Bundestagu maseczki są bezwzględnie obowiązkowe”, a za ich brak grozi grzywna do 5000 euro.

206 członków frakcji parlamentarnej socjaldemokratycznej partii SPD spotkało się w ubiegłym tygodniu w Bundestagu, by wybrać przewodniczącego. Do oficjalnego zdjęcia prawie wszyscy zdjęli maseczki – nie zrobił tego tylko Karl Lauterbach, specjalista socjaldemokratów ds. zdrowia.

Karl Lauterbach bronił swoich kolegów partyjnych. To była tylko „bardzo krótka chwila” – powiedział „Bildowi”. Jak dodał, wszyscy deputowani zostali „zaszczepieni i przetestowani”, nie było więc ryzyka.

Jednak tabloid, którego reporterzy byli wtedy na miejscu, pisał, że sytuacja „przeciągnęła się do ponad 10 minut”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl