PAP/EPA

Armia Izraela: 50 nalotów w ciągu doby w Strefie Gazy; odkryto 20 tuneli do Egiptu 

Armia Izraela (IDF) poinformowała w czwartek, że w ciągu ostatniej doby przeprowadziła 50 nalotów na cele w Strefie Gazy, a także odkryła 20 tuneli prowadzących do sąsiedniego Egiptu, w których znajdowały się składy broni i amunicji.

W ramach przeprowadzonych w ciągu ostatnich 24 godzin nalotów zabito m.in. dwóch mężczyzn opuszczających budynek, z którego wystrzelono wcześniej pociski w kierunku izraelskich żołnierzy – przekazało wojsko w komunikacie.

Siły Obronne Izraela (IDF) oświadczyły, że w dalszym ciągu prowadzą działania w obozie dla uchodźców Dżabalija na północy Strefy Gazy, gdzie – jak podkreśliły – regularnie znajdują broń należącą do członków palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas i dochodzi do starć. Izrael koncentruje się również na środkowej części Strefy Gazy i mieście Rafah na południu – podano.

Izrael przekazał, że stopniowo przejmuje kontrolę nad tzw. korytarzem filadelfijskim, tworząc strefę buforową na granicy Gazy z Egiptem. Korytarz jest wąskim pasem lądu rozciągającym się na długości 14 km.

IDF przekazało też, że w ciągu ostatniej dobry odkryły 20 tuneli prowadzących do sąsiedniego Egiptu, a w nich składy amunicji, wyrzutnie rakiet przeciwpancernych, materiały wybuchowe i inną bliżej nieokreśloną broń. Tunele i broń zostały zniszczone – zaznaczono.

Od czasu rozpoczęcia wojny, zapoczątkowanej w październiku 2023 roku atakiem palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas na Izrael, podczas którego napastnicy zabili około 1200 osób i uprowadzili ponad 240, by użyć ich jako zakładników, w Strefie Gazy zginęło – jak twierdzi prowadzony przez Hamas resort zdrowia – ponad 36,2 tys. Palestyńczyków. Hamas nie podaje, jaką część tej grupy stanowią polegli z bronią w ręku terroryści. Izrael szacował ich liczbę na 14 tys.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl