fot. PAP/Tytus Żmijewski

Trwa Światowy Kongres Kopernikański

W Toruniu trwa drugi dzień Światowego Kongresu Kopernikańskiego. W wydarzeniu uczestniczy m.in. wielu wybitnych naukowców z polski i zagranicy. W panelu noblistów weźmie dziś udział premier Mateusz Morawiecki.

Głównym punktem pierwszego dnia wydarzenia było wręczenie nominacji do Akademii Kopernikańskiej przez ministra edukacji i nauki, dr. hab. Przemysława Czarnka. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ks. kard. Gerhard Muller, otrzymał nominację do Izby Filozofii i Teologii Akademii. Duchowny zaznaczył, że Mikołaj Kopernik jest symbolem współczesnej nauki.

– Dla nas ważna jest relacja między wiarą, nauką i wiedzą, która nie zaprzecza wierze w Boga (…). Rezultat rozwoju wiedzy i technologii może być ambiwalentny. Wiele razy w historii przekonaliśmy się o tym, że sami możemy się zniszczyć, dlatego rozwojowi wiedzy i technologii muszą towarzyszyć argumenty etyczne – powiedział ks. kard. Gerhard Muller.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1627272116767711232?s=20

Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w panelu noblistów na Światowym Kongresie Kopernikańskim w Toruniu. Później będzie uczestniczył w spotkaniu dotyczącym realizacji programu działań inwestycyjnych Muzeum Okręgowego w Toruniu wraz z prezentacją zabezpieczeń obrazu Mikołaja Kopernika.

Światowy Kongres Kopernikański wpisuje się w obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenie potrwa do wtorku. Transmisję z kongresu można śledzić na stronie akademiakopernikanska.gov.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl