fot. PAP/EPA

Trwa Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

W Szwajcarskim Davos trwa Światowe Forum Ekonomiczne. Polskę reprezentuje m.in. prezydent Andrzej Duda.

Rano Andrzej Duda wspólnie z prezydentami Litwy, Macedonii Północnej oraz liderką białoruskiej opozycji wziął udział w panelu pod hasłem „W obronie Europy”. Dyskusja dotyczyła wojny na Ukrainie.

W swoim wystąpieniu prezydent Polski przypomniał, że niedawno podjął decyzję o przekazaniu Kijowowi kompanii czołgów Leopard. Wyraził nadzieję, że uda się zorganizować wokół tego projektu większą pomoc.

Mamy nadzieję, że zorganizujemy większe wsparcie dla Ukrainy i mamy nadzieję, że znajdzie się kilku partnerów, kilku sojuszników, którzy również przekażą czołgi na Ukrainę czy to Leopardy czy Challengery z Wielkiej Brytanii. Więc mamy nadzieję, że producent tych czołgów, czyli Niemcy, również będą uczestniczyć w tym bardzo dobrym przedsięwzięciu – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Przed południem prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w otwarciu wystawy na temat zbrodni wojennych na Ukrainie w Domu Ukrainy w Davos.

Światowe Forum Ekonomiczne potrwa do piątku. Doroczne spotkanie elit politycznych i biznesowych z całego świata odbywa się pod hasłem „Współpraca w podzielonym świecie”. Do Davos udaje się także premier Mateusz Morawiecki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl