fot. PAP/Maciej Kulczyński

Trwa ogólnopolski strajk rolników. Gospodarze blokują m.in. Wrocław i drogi na Dolnym Śląsku. T. Obszański: To jest strajk w sprawie obrony europejskich i polskich gospodarstw

Rolnicy sprzeciwiają się europejskiej polityce Zielonego Ładu oraz chcą też uregulowania handlu z Ukrainą. Blokady trwają m.in. na al. Jana III Sobieskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Rolnicy są zdeterminowani. Zapowiadają, że nie odpuszczą, bo chcą zostać wysłuchani i wypracować porozumienie. Drogi dojazdowe do miasta są zakorkowane, protestujący zalecają korzystanie z kolei.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, Tomasz Obszański, powiedział, że rolnicy protestują, bo zostali postawieni pod ścianą.

Ludzie nie mają odwrotu. Mają kredyty, szereg zobowiązań i walczą w słusznej sprawie. My, jako Polacy, rolnicy europejscy, rolnicy, którym zależy na dobru gospodarstw, podnosimy wszystkie kwestie związane z Ukrainą, z Zielonym Ładem. To nie jest strajk przeciwko jednym czy drugim rządzącym. To jest strajk w sprawie obrony europejskich i polskich gospodarstw. Pokazujemy swoje niezadowolenie, co tak naprawdę boli polskiego gospodarza. Chcemy produkować, żyć z naszych gospodarstw i nie pozwolimy, żeby one upadły – powiedział Tomasz Obszański.

Kulminacja strajku we Wrocławiu jest planowana na czwartek. Rolnicy będą protestować przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej i Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

Ogólnopolski strajk rolników rozpoczął się w ubiegły piątek. Tego dnia protesty odbyły się w ponad 300 miejscach w całym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl