fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rolnicy z „Podkarpackiej oszukanej wsi” wznowili protest na przejściu granicznym w Medyce

Protest był zawieszony od 24 grudnia po tym, jak minister rolnictwa, Czesław Siekierski, zapewnił gospodarzy, że ich postulaty zostaną spełnione.

Lider „Podkarpackiej oszukanej wsi”, Roman Kondrów, mówił dziś na konferencji, że do tej pory nie ma potwierdzenia tego na piśmie.

Przedstawiciel protestujących podkreślił, że rolnicy oczekują podpisania dwustronnego porozumienia ze stroną rządową.

Jesteśmy cały czas na łączach z ministerstwem. Chcemy podpisać porozumienie dwustronne między ministerstwem a rolnikami z „Podkarpackiej oszukanej wsi”. Jeśli porozumienie zostanie podpisane jak najszybciej, to protest zostanie zawieszony – zapowiedział Roman Kondrów.

 

Postulaty rolników dotyczą dopłat do kukurydzy, dodatkowych środków na kredyty płynnościowe i odstąpienia od podwyżki podatku rolnego.

Zenon Sanocki z „Podkarpackiej oszukanej wsi” mówił na konferencji, że rząd zapewnia o wypełnieniu postulatu ws. podatku, ale nic jeszcze nie ustalono.

Jeśli chodzi o podatek rolny, to wygląda to tak, że w 2025 r. wójtowie dostaną rekompensatę, ale to nie jest z nimi ustalone – zaznaczył Zenon Sanocki.

Rolnicy będą przepuszczać trzy auta na godzinę. Ministerstwo Rolnictwa zapewniło, że ich postulaty zostaną spełnione, ale potrzeba na to czasu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl