fot. pixabay.com

Trwa nabór wniosków w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

O 500 zł wsparcia mogą ubiegać się niepełnosprawni, którzy przez epidemię stracili możliwość korzystania z zajęć w placówkach rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Ruszył nabór wniosków w ramach nowego programu PFRON-u. We wniosku należy m.in. wskazać konkretny ośrodek, którego działalność została zawieszona, uniemożliwiając korzystanie z rehabilitacji przynajmniej przez 5 dni w miesiącu.

Aplikować można do 4 września przez System Obsługi Wsparcia lub pocztą tradycyjną – wysyłając wniosek do miejscowego centrum pomocy rodzinie lub innej wskazanej przez powiat placówki.

– Na tę organizację wolnego czasu przeznaczyliśmy 500 złotych. Każda z tego typu osób, której warsztat, ośrodek rehabilitacyjny czy inna placówka dzienna jest zamknięta, będzie otrzymywać 500 złotych wsparcia co miesiąc. W tej chwili chcemy, żeby to było od 1 marca, bo większość tych ośrodków została zamknięta już w marcu. Liczyliśmy przez marzec, kwiecień, maj. Zobaczymy, jak sprawa będzie się dalej rozwijać. W tej chwili zabezpieczyliśmy środki finansowe na trzy miesiące, żeby wszyscy ci uczestnicy tego typu placówek mogli korzystać ze wsparcia, także poprzez dodatkowe środki finansowe – mówił Krzysztof Michałkiewicz, prezes PFRON-u.

O wypłatę mogą starać się nie tylko osoby, które posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, ale także – w imieniu osób niepełnosprawnych – opiekunowie osób mających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności wydane przed 16. rokiem życia.

Pytania dotyczące wsparcia można zadawać m.in. konsultantom infolinii PFRON.

Na ten program Fundusz przeznacza 174 mln zł.

 

RIRM

drukuj