fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Trwa nabór wniosków w ramach programu MEN „Doskonała Nauka”

Do końca kwietnia trwa nabór wniosków w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Doskonała Nauka”. Program skierowany jest m.in. do uczelni oraz instytutów naukowych i badawczych.

Celem programu [„Doskonała Nauka”]  jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki. Jednostki te powinny realizować projekty związane z prezentacją osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań lub prac rozwojowych, takie jak organizowanie konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych. W ramach programu można się ubiegać o środki w dwóch modułach – mówi Anna Ostrowska, rzecznik resortu edukacji i nauki.

– Program składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to „Wsparcie konferencji naukowych”. Na ten cel wnioskujący może otrzymać od 20 do 400 tys. złotych. Drugi moduł pt. „Wsparcie monografii naukowych” skierowany jest do instytutów naukowych i uczelni badawczych. Chodzi o wspieranie wydawania monografii. Na takie działanie można otrzymać od 15 do 80 tys. złotych – wyjaśnia Anna Ostrowska.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1377938741650726913

Wsparcie nie może przekraczać 90 proc. kosztów realizacji projektu. Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy i który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl