Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”

Fundacja Kapucyni i Misje po raz kolejny organizuje akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Zebrane w trakcie trwania akcji pieniądze mają wesprzeć projekty realizowane w Republice Środkowej Afryki i Czadzie. Zamień swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni – zachęcają organizatorzy.

Aby przyłączyć się do akcji „Wyślij pączka do Afryki”, wystarczy wpłacić darowiznę w wysokości odpowiadającej kwocie wydanej na pączka na konto fundacji. Moduł wpłat dostępny jest na stronie paczek.kapucyni.pl.

SONY DSC

Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na wsparcie projektów realizowanych w Republice Środkowej Afryki i Czadzie, m.in. na modernizację i budowę szpitala oraz pomoc medyczną dla dzieci w szpitalu w Ngaoundaye w RŚA, gdzie br. Maciej Jabłoński we współpracy z miejscowym lekarzem stworzył Ostry Dyżur Pediatryczny.

„Pracując w ten sposób przyjęliśmy już ponad 200 dzieci. Udało się uratować życie ponad stu. Każdego dnia, i nie jest to zabieg literacki, ratowane jest życie ludzkie” – podkreślał br. Maciej Jabłoński.

Ponadto akcja „Wyślij pączka do Afryki” ma wesprzeć remont 14 kaplic w wioskach oraz budowę domów dla najuboższych i niepełnosprawnych, nowego budynku szkoły, dwóch studni głębinowych oraz boiska dla dzieci. Środki przeznaczone też będą na dożywianie i edukację dzieci w szkołach.

SONY DSC

W 2019 roku w ramach akcji udało się zebrać kwotę o 20 proc. większą od planowanej – ponad 475 tys. złotych. Fundacja zachęca do zaproszenia znajomych bądź zaangażowania szkół do tej inicjatywy.

Fundacja Kapucyni i Misje jest organizacją pozarządową, która posiada status OPP i prowadzi działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych. Została powołana w 2010 r., aby pomagać ubogim w dwóch krajach afrykańskich: w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie pracują misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej.

Więcej informacji można znaleźć [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl