fot. pixabay.com

Trwa akcja „UOKiK testuje” – przebadano tabletki do zmywarek

Trwa akcja „UOKiK testuje”, w której ramach Urząd sprawdza jakość i skuteczność produktów codziennego użytku. Tym razem przebadano tabletki do zmywarek. Łącznie wykonano 60 testów, uzyskując 750 wyników.

Badania polegały na sprawdzeniu, jak środek czyszczący radzi sobie m.in. z przypalonym mlekiem oraz z osadami kawy i herbaty.

Sprawdziliśmy jak tabletki radzą sobie z popularnymi zabrudzeniami, powszechnie uznanymi za trudne do usunięcia. Oceniliśmy, czy masa i liczba tabletek jest zgodna z deklaracją producenta, czy produkt dobrze się rozpuszcza i spełnia swoje funkcje, nadając połysk bez pozostawiania smug. Obliczyliśmy również, ile przeciętnie kosztuje jedno zmycie i wybraliśmy marki, które reprezentują korzystny stosunek jakości do ceny  – zaznaczył Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Najnowszy raport oraz wyniki testów dotyczących tabletek do zmywarek dostępne są na stronie uokik.gov.pl.  W dokumencie można też znaleźć porady i analizy skuteczności produktów. Za miesiąc urząd antymonopolowy weźmie pod lupę płyny do mycia naczyń.

 

RIRM

drukuj