Trwa akcja „Jeden z nas”. Brakuje 100 tys. podpisów

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską „Jeden z nas”. Do minimalnej liczby miliona głosów brakuje jeszcze ok. 100 tys. podpisów, które trzeba zebrać do 31 października br.

Celem akcji jest zablokowanie finansowania przez UE zabijania dzieci nienarodzonych i eksperymentów na embrionach.

Akcja zbierania podpisów pod inicjatywą „Jeden z nas” ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE. Uczestniczą w niej m.in. Włochy, Polska, Węgry, Hiszpania, Holandia, Słowacja, Austria, Francja i Litwa.

Oprócz tradycyjnych formularzy, swój głos wsparcia dla inicjatywy można również oddać w Internecie; w taki sposób akcję wsparło już 80 tys. Polaków – mówi Jakub Bałtroszewicz, członek komitetu obywatelskiego i wykonawczego EIO „Jeden z nas”, koordynator Polskiego Komitetu Narodowego inicjatywy.

– W tym momencie zebrano już ok. 900 tys. podpisów, w tym ponad 152 tys. podpisów z Polski. Podpisy można zbierać na tradycyjnych formularzach papierowych; tu warto wspomnieć, że w tym momencie taka duża akcja informacyjna, zbierania podpisów – odbywa się na Jasnej Górze. Teraz jest taki okres pielgrzymkowy, bardzo wielu ludzi przybywa na Jasną Górę, żeby pokłonić się Matce Bożej – tam są informowani przez ojców Paulinów, przez naszego ambasadora fundacji o możliwości wsparcia akcji „Jeden z nas”. Podpisy można składać także w centrum informacyjnym Jasnej Góry, ale też przez internet. Żeby złożyć podpis wystarczy mieć przy sobie dowód, wpisać swoje dane i numer PESEL. Zapraszamy na naszą stronę www.jedenznas.pl, tam można złożyć podpis – mówi Jakub Bałtroszewicz.

Zwieńczeniem akcji zbierania podpisów będzie Kongres Ruchów Pro-life.  Spotkanie odbędzie się w listopadzie w Krakowie – informuje Bałtroszewicz.

– Obrońcy życia z 28 krajów UE zjawią się na kongresie, aby przygotować się do wysłuchania publicznego przed Komisją Europejską w Brukseli. Wystąpienie odbędzie się w przyszłym roku, będzie ono takim wstępem do tego, aby inicjatywa „Jeden z nas” stała się prawem europejskim, ale również po to, aby rozmawiać o dalszej współpracy, organizowaniu kolejnych akcji w skali europejskiej, by ta ochrona życia miała miejsce w całej Europie. Marzy nam się, aby ta nowoczesna współpraca organizacji pro-life całej Europy doprowadziła do tego, aby życie ludzkie było szanowane i chronione, również w innych krajach UE – mówi Jakub Bałtroszewicz.

Przypomnijmy: Inicjatywę „Jeden z nas” na początku lutego poparł Ojciec św. Benedykt XVI, a później także Episkopat Polski. Akcję wspiera Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl