fot. PAP/Wojtek Jargiło

Trudny czas dla przedsiębiorców

Podczas Forum Gospodarczego w Lublinie wiceprezes Pekao S.A. Jerzy Kwieciński mówił o polskiej gospodarce, która  mimo kryzysu radzi sobie nie najgorzej. Aby utrzymać tę tendencje, należy podjąć konkretne kroki – wskazywał były minister finansów.

Polska gospodarka wyróżnia się na tle innych państw europejskich, biorąc pod uwagę to, jak radziliśmy sobie z kryzysem w 2020 roku. Pierwszy trzy miesiące roku bieżącego napawają optymizmem – mówił były minister finansów, a teraz wiceprezes Pekao S.A., Jerzy Kwieciński.

– Najniższy poziom bezrobocia w Polsce. Co ważniejsze jesteśmy jednym z dwóch krajów, które zanotowały wzrost zatrudnienia, podczas gdy wszystkie inne kraje notują spadek zatrudnienia w gospodarce – mówił Jerzy Kwieciński.

Zgodnie z ostatnimi danymi o polskiej gospodarce o 19 proc. wzrosła produkcja przemysłowa, o 15 proc. sprzedaż detaliczna i w związku z tym o 8 proc. wzrosły płace. Jest jednak pewna dysproporcja między branżami, które lepiej radzą sobie z kryzysem – szeroko rozumiana informatyzacja, a tymi, które są na skraju upadłości – branża hotelarska i gastronomiczna.

– Jesteśmy bardzo zainteresowani szczepieniami w firmach, zakładach pracy. Uważamy, że to może znacząco przyspieszyć proces radzenia sobie za pandemią i to jest bardzo dobra inicjatywa ze strony naszego rządu – podsumował wiceprezes Pekao S.A.

TV Trwam News

drukuj