
Toruń: strażacy ugasili pożar opon w jednym z zakładów przy ul. Curie-Skłodowskiej
Strażacy ugasili pożar opon w jednym z zakładów przy ul. Curie-Skłodowskiej w Toruniu. Nad miastem przez kilka godzin unosiły się kłęby czarnego dymu, który był widoczny z wielu kilometrów. W akcji brało udział 20 zastępów straży pożarnej.
Rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu, mł. bryg. Aleksandra Starowicz, przekazała, że pożar, który przed południem wybuchł na terenie przemysłowym przy ul. Curie-Skłodowskiej, został ugaszony.
„Składowisko opon i pustych zbiorników typu mauzer miało wielkość ok. 50 na 20 metrów. W szczycie w akcji brało udział 20 zastępów straży pożarnej. Ogień został już ugaszony. Pilnujemy pogorzeliska” – powiedziała mł. bryg. Aleksandra Starowicz.
Pożar wybuchł obok zakładu przetwarzania opon. Nad miastem unosił się czarny dym, który był widoczny z wielu kilometrów. Zakład, gdzie wybuchł pożar, oddalony jest od budynków mieszkalnych. W żadnym momencie akcji służby nie przekazywały informacji o zagrożeniu dla mieszkańców.
W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Sprawę zbada Wojewódzkiego Inspektorat Ochrony Środowiska.
PAP