Teheran: Rozmowy ws. programu nuklearnego

Przedstawiciele Iranu i obserwatorzy ONZ spotkają się dziś w Teheranie na rozmowach ws. programu nuklearnego. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej podejmuje próby przyspieszenia prac nad porozumieniem w sprawie irańskiego arsenału jądrowego.

Ostateczny termin dojścia do porozumienia minie 24 listopada.

Kraje zachodu domagają się by Iran zredukował swoje zdolności produkowania paliwa jądrowego, co wykluczyłoby ryzyko zbudowania broni atomowej.

W zamian Iran uzyskałby od Zachodu stopniowe uchylanie ciążących na nim sankcji gospodarczych.

Władze w Teheranie twierdzą, że ich program nuklearny służy wyłącznie celom pokojowym, takim jak wytwarzanie energii elektrycznej czy produkcja izotopów używanych w medycynie, i jedynie w tych celach jest im potrzebny wzbogacony uran.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl