fot. facebook.com/lednica2000

Tegoroczna Lednica 6 czerwca w wersji on-line

Nie na Polach Lednickich, ale za pośrednictwem internetu spotkają się w tym roku na wspólnej modlitwie uczestnicy XXIV Spotkania Młodych Lednica 2000. Wydarzenie odbędzie się, tak jak planowano wcześniej, 6 czerwca.

Hasłem czerwcowej Lednicy będą słowa „Cały Twój”. W tym roku w jednym terminie spotkać się mają wszystkie grupy, które w poprzednich latach miały osobne spotkania przy Bramie Rybie: młodzi, seniorzy, dzieci i motocykliści.

Dominika Chylewska z biura prasowego Lednicy poinformowała, że „w duchu troski i odpowiedzialności” organizatorzy spotkania modlitewnego zdecydowali o utrzymaniu tegorocznego wydarzenia, ale w zmienionej formie – przez sieć internetową.

„6 czerwca pragniemy być razem. Jednak w tym roku – z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności – przenosimy Spotkanie z Pól Lednickich do waszych domów. Chcemy się połączyć z wami przez internet i wszystkie możliwe środki przekazu. Do tegorocznego hasła +Cały Twój+ dodajemy #Lednicawdomu” – poinformowali organizatorzy Lednicy.

Dominika Chylewska przypomniała, że hasło „Cały Twój”, znane bardziej w łacińskiej wersji „Totus Tuus”, było nieodzownym elementem pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II. W najbliższym czasie mają być znane szersze informacje dotyczące tegorocznej Lednicy.

„Chcemy razem z wami celebrować to, co w Spotkaniach Lednickich najpiękniejsze – wybór Chrystusa, radość i uśmiech, śpiew, taniec, wspólną modlitwę i adorację. Zrobimy, co w naszej mocy, abyśmy mogli tego razem doświadczyć jak najpełniej. Zapraszamy Was, by już dziś, w pełnym zaufaniu Bogu, powierzyć ten czas przygotowań i powiedzieć: +Cały Twój+. W tym wyjątkowym roku nie może Was z nami zabraknąć” – podali organizatorzy wydarzenia.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra. Ubiegłoroczne, XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000, odbyło się 1 czerwca pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Wzięło w nim udział ok. 60 tys. osób.

PAP

drukuj