By Brainw0rker - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5856517

Tatry: Niepełnosprawni mogą bezpłatnie dojechać nad Morskie Oko

Tatrzański Park Narodowy (TPN) uruchomił bezpłatny przewóz osób niepełnosprawnych z Zakopanego do Morskiego Oka i z powrotem. Usługa w formie testowej będzie dostępna do połowy listopada – powiedziała Paulina Kołodziejska z TPN.

Chęć przejazdu osób niepełnosprawnych trzeba zgłosić dzień wcześniej. Z oferty mogą bezpłatnie skorzystać osoby z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi opiekunami.

„Tatrzańska jesień to piękny czas do podziwiania panoramy znad Morskiego Oka. Zachęcamy wszystkich niepełnosprawnych i ich opiekunów do korzystania z tej usługi” – powiedziała Paulina Kołodziejska.

Bus wyjeżdża spod Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem o godzinie 8.30 i kursuje od poniedziałku do piątku. Aby skorzystać z przejazdu, należy co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem zgłosić się za pośrednictwem e-maila. Z powodu ograniczeń sanitarnych busem mogą podróżować jednocześnie cztery osoby mieszkające na co dzień ze sobą. Pasażerów obowiązuje noszenie maseczek.

Na trasie kursuje bus o napędzie elektrycznym, a uruchomienie linii było możliwe dzięki współpracy parku z firmą MAN oraz Innogy go!

„Na razie działamy w sposób pilotażowy, aby sprawdzić, jak samochód radzi sobie na trasie, ale z pierwszych obserwacji wynika, że bez problemu pokonuje wzniesienia. Na zimę kursy będą zawieszone z uwagi na oblodzenie drogi, ale zostaną najprawdopodobniej wznowione wiosną” – dodała Paulina Kołodziejska.

Przewidziany jest jeden kurs dziennie, a po dojechaniu do Morskiego Oka osoby korzystające z transportu mają około godziny na zwiedzanie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl