fot. PAP/Darek Delmanowicz

T. Poręba: Koalicja Europejska nie przetrwa do wyborów parlamentarnych

Szef sztabu PiS w wyborach do PE Tomasz Poręba uważa, że Koalicja Europejska nie przetrwa do wyborów parlamentarnych. Już dziś twórcy Koalicji Europejskiej mają olbrzymie problemy, by spiąć ją pod względem personalnym – podkreślił Poręba w poniedziałkowym wywiadzie dla „Do Rzeczy”.

Poręba pytany, czy jego zdaniem Koalicja Europejska przetrwa do jesiennych wyborów parlamentarnych, odparł, że w to nie wierzy.

„Już dziś twórcy Koalicji Europejskiej mają olbrzymie problemy, by spiąć ją pod względem personalnym, ustalić, kto z których miejsc wystartuje na liście, już toczą się spory o to, kto ma mieć ile >>jedynek<<, słychać, że listy przedstawią dopiero pod koniec marca, co oznacza dla nich miesiąc straty w kampanii wyborczej” – zaznaczył europoseł PiS.

Według niego po wyborach „nie uda się trzymać koalicji tak różnych podmiotów politycznych, w której z jednej strony są byli prominentni działacze PZPR, z drugiej strony skrajni liberałowie, >>zieloni<<, odwołujący się do chrześcijaństwa ludowcy i wreszcie działacze mający swoje korzenie w Solidarności”.

Pytany, czy lewicowo-liberalna Koalicja Europejska, a z drugiej strony koalicja na czele z Grzegorzem Braunem i Januszem Korwin-Mikke nie oznaczają dla PiS utraty kilku punktów procentowych, Tomasz Poręba odparł: „Koncentrujemy się na naszym programie i nowych propozycjach dla Polaków, które chcemy sprawnie po raz kolejny zrealizować”.

„Dla nas liczą się skuteczność kampanii i budowa skutecznego przekazu. jeśli to się nam uda, to nikt nam w zwycięstwie nie zagrozi” – dodał.

W rozmowie poruszono też kwestię kandydata PiS na komisarza europejskiego.

„Nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, mogę tylko powiedzieć za siebie, że ja na pewno nie mam takich aspiracji” – powiedział Tomasz Poręba.

PAP/RIRM

drukuj