fot. Ministerstwo Finansów

T. Kościński: W ustawach dot. Polskiego Ładu nie ma błędów. Błędne są tylko koncepcje, które przychodziły bezpośrednio od premiera

Nie ma błędów w ustawach dotyczących Polskiego Ładu. Błędne są koncepcje – powiedział były minister finansów, Tadeusz Kościński. Przedstawiciele rządu nadal pracują nad tym, jak poprawić funkcjonowanie systemu podatkowego.

Polski Ład wszedł w życie z początkiem roku. Program, który miał być korzystny lub neutralny dla 90 procent Polaków, przyniósł ogromne zamieszanie. Polityczną odpowiedzialność wziął na siebie były minister finansów, Tadeusz Kościński.

– Jest to podyktowane tym, że pan minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, które miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych – powiedziała Anita Czerwińska, rzecznik PiS.

Odpowiedzialni za przygotowanie ustaw byli przede wszystkim: Jan Sarnowski, Piotr Patkowski i Piotr Arak. Tadeusz Kościński próbował bronić swoich współpracowników, bo – jak wskazał – ustawy zostały napisane pod przekazane założenia.

„Jeszcze nikt mi nie pokazał, która ustawa, w którym miejscu jest błędna. Błędne są koncepcje, a one przychodziły z zewnątrz” – podkreślił Tadeusz Kościński, były minister finansów, dla dziennika „Rzeczpospolita”.

Koncepcje przychodziły z zewnątrz, czyli bezpośrednio od premiera Mateusza Morawieckiego.

„Naszym zleceniodawcą był głównie pan premier. On zbierał wszystkie pomysły, które wychodziły z Nowogrodzkiej, innych ministerstw i różnych instytucji, na przykład Polskiego Instytutu Ekonomicznego” – oznajmił Tadeusz Kościński.

Premier Mateusz Morawiecki ma świadomość błędów. Polityk zapewnił, że jeśli będzie potrzeba, nadal będą wyciągane konsekwencje w związku z Polskim Ładem.

– Oczywiście wszelkie niedoskonałości, błędy, które zostały popełnione, muszą zostać naprawione. Zleciłem to zaraz, jak objąłem – mam nadzieję, że na bardzo krótki czas – funkcję ministra finansów. Konsekwencje personalne również zostały wyciągnięte. Jeśli będzie trzeba, będą jeszcze dalej wyciągnięte – podsumował Mateusz Morawiecki.

Obecnie to premier Mateusz Morawiecki będzie odpowiadał za wdrażane poprawki i ich jakość.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl