fot. Małgorzata Pabis

Szydło: stworzymy warunki dla rozwoju polskiej gospodarki

Nie ma przyszłości polskiej gospodarki bez polskiego węgla, ale też nie ma przyszłości polskiego węgla bez nowoczesnych czystych technologii  – powiedziała kandydatka PiS-u na premiera poseł Beata Szydło. Wiceprezes PiS-u odwiedziła dziś Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.

Podczas spotkania z dziennikarzami powiedziała, że miała tam okazję zapoznać się z projektami naukowymi prowadzonymi nad wykorzystaniem węgla i nad tym, żeby węgiel był czysty i przyjazny środowisku; żeby wspierał rozwój polskiej gospodarki.

Kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło zaznaczyła, że aby to wszystko mogło być realizowane i aby było wsparcie dla takich projektów, państwo musi stworzyć odpowiednie warunki. W tym kontekście wskazała na program PiS-u.

– My dzisiaj musimy podjąć bardzo ważną debatę na temat przyszłości polskiej gospodarki i w oparciu o rozwój polskiego przemysłu, jego odbudowy. Ma on być podstawą polskiej konkurencyjności. Chcemy konkurować na świecie silną polską gospodarką, chcemy, żeby w polskiej gospodarce było jak najwięcej polskiej gospodarki, żeby to polskie firmy, polscy przedsiębiorcy byli tymi, którzy nadają ton na rynkach światowych i europejskich. Wszystko jest możliwe do zrealizowania. Mamy taki program i będziemy go realizować – podkreśliła Beata Szydło.

Wiceprezes PiS-u Beata Szydło spotka się także z górnikami, którzy o godz. 14.00 będą protestować przed kopalnią Brzeszcze. Powodem strajku jest niedotrzymanie przez rząd porozumienia dot. planu ratowania kopalń. Do 30 września rząd dla Kopalni Brzeszcze miał znaleźć nabywcę jej aktywów. Jednak w ubiegłym tygodniu negocjacje z Tauron Polska Energia w tej sprawie zostały zawieszone. Po zmianie składu zarządu spółka potwierdziła swoje zainteresowanie ofertą i zadeklarowała chęć powrotu do rozmów.

RIRM

drukuj