Szydło: Komorowski wmawia Polakom, że jest inny niż w rzeczywistości

Bronisław Komorowski próbuje w kampanii wyborczej wmówić Polakom, że jest prezydentem innym niż w rzeczywistości – powiedziała szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, poseł PiS-u Beata Szydło.

Polityk odniosła się w ten sposób do przedstawionej dziś przez urzędującego prezydenta propozycji przeprowadzenia referendum, m.in. w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Wprowadzenie tzw. JOW-ów to główny postulat wyborczy Pawła Kukiza, który, według sondaży, zajął trzecie miejsce.

– My chcemy zapytać, czy to będzie tak, jak w 2004 roku, kiedy PO przed wyborami zbierała podpisy pod inicjatywą referendalną dotyczącą m.in. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Po wyborach jeden z prominentnych działaczy PO, ważna postać w tej partii, szczerze wyznał, że te podpisy zostały zmielone i dokładnie tyle z tej inicjatywy referendalnej zostało. Pytamy w związku z tym: czy dzisiaj będzie dokładnie tak samo? Myślę, że warto przypomnieć Polakom te kwestie, dlatego, że w kampanii wyborczej Bronisław Komorowski próbuje po raz kolejny wmówić Polakom, że jest prezydentem innym, niż w rzeczywistości – oceniła poseł Beta Szydło.

Beata Szydło zaprosiła też na spotkanie szefa sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, by porozmawiać o debatach przedwyborczych, jednak ten nie pojawił się w sztabie Andrzeja Dudy.

Przed drugą turą wyborów prezydenckich odbędą się co najmniej dwie debaty telewizyjne: w niedzielę 17 maja Andrzej Duda i Bronisław Komorowski spotkają się w TVP, a w czwartek 21 maja w TVN24. II Tura wyborów odbędzie się 24 maja.

Według sondaży Ipsos – kandydat PiS uzyskał 34,5 proc. głosów, a kandydat PO 33,1 proc. Frekwencja wyniosła 48,8 proc. Oficjalne wyniki mogą się pojawić dziś wieczorem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl