Posiedzenie Rady Gabinetowej ws. Ukrainy spóźnione

Stanowczo spóźniona debata – tak poseł Krzysztof Szczerski, były wiceszef resortu spraw zagranicznych ocenił dzisiejsze posiedzenie Rady Gabinetowej. Spotkanie rządu, pod przewodnictwem prezydenta, poświęcone było sytuacji na Ukrainie. 

Premier Donald Tusk ocenił, że powinno się włączyć Ukrainę w unię energetyczną. Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział z kolei  modyfikację polityki imigracyjnej wobec Ukrainy, a także wsparcie dla studentów z tego kraju studiujących w Polsce.

Poseł i prof. Krzysztof Szczerski, mówi, że dziś trzeba przede wszystkim pomóc Ukrainie przetrwać.

– Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że to posiedzenie rady gabinetowej jest mocno spóźnione. To, co dzieje się na Ukrainie dzisiaj i to, co jest wokół niej wygląda na kolejny etap destabilizacji tego państwa. Ukraina naprawdę potrzebuje dziś przede wszystkim pomocy politycznej w rozprawieniu się z rosyjskimi działaniami wobec tego państwa. Bo jeśli to państwo nie przetrwa, jeśli nastąpi dezintegracja terytorialna, jeśli tam nastąpi chaos polityczny, jeśli nie dojdzie do spokojnych wyborów prezydenckich w końcu maja, to cała dyskusja o stypendiach, o pomocy, o decentralizacji nie będzie miała po prostu większego sensu – tłumaczy polityk.

Rada Gabinetowa zwoływana jest przez prezydenta dla omówienia spraw szczególnie ważnych dla interesu państwa. Dzisiejsze posiedzenie  Rady Gabinetowej było czwartym zwołanym przez Bronisława Komorowskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl