fot. pixabay.com

Szlak na Kasprowy Wierch otwarty; niedźwiedzie przeszły w inny rejon

Popularny zielony szlak turystyczny z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch od dziś jest już dostępny dla wędrowców. Był zamknięty od 23 kwietnia, ponieważ w okolicy pojawiły się niedźwiedzie, ale obecnie przeszły w inny rejon – poinformował leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Marcin Strączek – Helios.

Jeden z młodych tegorocznych niedźwiadków pojawił się samotnie pod koniec kwietnia na nartostradzie biegnącej do Kuźnic. Były obawy, że malec został porzucony przez matkę lub wypadł z gawry, jednak dalsze obserwacje nie potwierdziły tych wersji. Według obserwacji przyrodników z TPN niesforny niedźwiadek malec był karmiony przez matkę, a ostatnio widziany był w dobrej kondycji 30 kwietnia.

„Obserwacje wskazują, że bytująca tam niedźwiedzica z młodymi przeszła w inny rejon. Młody niedźwiadek był w dobrej formie. Wszystko wskazuje na to, że niedźwiedzia matka w gawrze miała jeszcze inne młode” – relacjonowała leśniczy z Obwodu Ochronnego Kuźnice.

Popularny wśród turystów zielony szlak prowadzący z Kuźnic na Kasprowy Wierch wiedzie przez Myślenickie Turnie. Jego pokonanie zajmuje około trzy godziny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl