fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Szefowie dyplomacji Polski i Wlk. Brytanii będą rozmawiać m.in. o zabójstwie w Harlow

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w czwartek w Poczdamie spotka się z szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem. Tematem rozmów mają być m.in. ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii, w tym zabójstwo polskiego obywatela w Harlow.

W czwartek w Poczdamie odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw OBWE. Ponadto temat zdarzenia w Harlow zostanie poruszony w czwartek podczas wizyty i rozmów z władzami brytyjskimi wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Londynie.

Ministrowie Waszczykowski i Johnson będą rozmawiali na ten temat także w sobotę w Warszawie – informował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Policja w Harlow poinformowała w środę wieczorem, że nie posiada żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że zabójstwo 40-letniego Polaka było motywowane jego narodowością.

W sobotę wieczorem w miejscowości Harlow na południowym wschodzie Anglii grupa ponad 20 nastolatków napadła na dwóch Polaków na placu handlowym The Stow. Przybyły na miejsce patrol policji znalazł mężczyzn – 40-letniego Arkadiusza J. i jego 43-letniego kolegę – nieprzytomnych, leżących na chodniku. Obaj zostali natychmiast zabrani do szpitala. Arkadiusz J. zmarł w poniedziałek wieczorem w Addenbrooke Hospital w Cambridge w wyniku odniesionych ran głowy. Drugi mężczyzna został wypisany po krótkiej hospitalizacji.

PAP/RIRM

drukuj