Szef włoskiego MSW M. Salvini: Znajdziemy punkty zbieżne z Kościołem ws. migrantów

Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch, wicepremier Matteo Salvini oświadczył w piątek tuż po zaprzysiężeniu rządu Giuseppe Contego, że znajdzie „punkty zbieżne” z Kościołem w sprawie migrantów.

Matteo Salvini z prawicowej Ligi, ostro krytykującej politykę migracyjną poprzedniego centrolewicowego rządu, oświadczył, że nawiązał już kontakty z przedstawicielami „świata katolickiego”.

„Będziemy pracować razem, zaskoczymy was, na pewno znajdziemy punkty zbieżne” – dodał nowy szef MSW.

Jego zdaniem nie dojdzie do sporu z Kościołem katolickim na tle migrantów.

„Jest znacznie więcej punktów wspólnych niż różnic, bo – jak sądzę – udzielanie gościny, przy ograniczeniach, według reguł i możliwości leży w interesie wszystkich” – stwierdził Matteo Salvini.

Podczas rozmowy z dziennikarzami po ceremonii zaprzysiężenia rządu wicepremier i szef MSW podkreślił: „Ludzie głosowali na nas, by mieć więcej bezpieczeństwa, i nad tym w pierwszej kolejności będę pracować”.

W kampanii wyborczej, a także po marcowych wyborach Salvini mówił o konieczności odesłania do krajów pochodzenia pół miliona nielegalnych imigrantów przebywających we Włoszech i redukcji rocznych wydatków w wysokości 5 miliardów euro na ich pobyt w ośrodkach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl