Włochy: Podniesiono stan alertu w związku z zagrożeniem terrorystycznym

Władze Włoch podniosły stan alertu w związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi – ogłosił w środę departament ds. bezpieczeństwa publicznego przy MSW w Rzymie. Decyzję tę wiąże się z pogróżkami bojowników Państwa Islamskiego w Iraku.

W wydanym rozporządzeniu dla władz lokalnych i komend policji departament podkreślił, że pogróżki kierowane pod adresem Włoch mają charakter ogólnikowy i nie wymienia się w nich żadnego konkretnego celu. Podniesiony stan czujności – wyjaśniono – dotyczy terytorium całego kraju.

Przypomina się, że również w środę w wystąpieniu przed parlamentarnymi komisjami minister spraw zagranicznych Federica Mogherini mówiła, że Państwo Islamskie stanowi zagrożenie także dla Włoch, tak jak – dodała – dla całej Europy.

Środki bezpieczeństwa wzmocniono we wszystkich strategicznych obiektach we Włoszech; w ambasadach, konsulatach, w miejscach zgromadzeń i kultu, na stacjach kolejowych, w portach i na lotniskach.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl