Szef polskiego MSZ spotkał się z ambasadorami państw UE i przedstawicielem KE

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski uczestniczył w poniedziałek w lunchu roboczym z ambasadorami państw Unii Europejskiej i przedstawicielem Komisji Europejskiej.

Minister Waszczykowski w swoim wystąpieniu podczas spotkania przedstawił stanowisko Polski w sprawie oceny sytuacji w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum.

Mówiąc o przyszłości UE, szef MSZ zwrócił uwagę na konieczność dalszych reform. Minister Witold Waszczykowski mówił również o tym, że polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej chce wzmacniać spójność i integrację Europy Środkowej oraz wzmocnić jej rolę w kształtowaniu agendy Unii Europejskiej, również w odniesieniu do polityki zagranicznej. Dodał także, że Polsce zależy na wzmocnieniu współpracy Trójkąta Weimarskiego.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił również, że konieczna jest szybka implementacja decyzji szczytu NATO i zwiększenie wydatków państw członkowskich Sojuszu na obronę.

Roboczy lunch jest tradycyjną formułą cyklicznych spotkań ambasadorów państw UE organizowanych przez aktualnego przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. Organizatorem dzisiejszego spotkania była Ambasada Słowacji w Polsce, która pełni w tym półroczu przewodnictwo w Radzie. Spotkanie obyło się na cztery dni przed Szczytem UE, który będzie miał miejsce w Bratysławie.

PAP/RIRM

drukuj