Szef PKW: wyniki wyborów możliwe w poniedziałek wieczorem 

Nie mogę niczego obiecać, ale jeżeli nie będzie żadnego opóźnienia, to późnym wieczorem PKW będzie mogła podać oficjalne wyniki wyborów – powiedział w poniedziałek rano dziennikarzom przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Na razie wpłynęły protokoły z czterech Okręgowych Komisji Wyborczych – z Torunia, ze Skierniewic, z Zamościa i Piotrkowa Trybunalskiego – poinformował przewodniczący PKW.

Dodał, że protokoły z pozostałych komisji powinny być dowożone do PKW co pół godziny, godzinę.

Jeżeli nie będzie żadnego opóźnienia, to myślę, że w poniedziałek późnym wieczorem możemy poznać wyniki. Nie mogę niczego obiecać, ale bardzo byśmy chcieli je ogłosić – powiedział Wojciech Hermeliński.

Ocenił, że „na razie wszystko wskazuje na to”, że do wczesnego popołudnia PKW powinna otrzymać wszystkie protokoły z komisji okręgowych.

Hermeliński dodał, że dane dotyczące frekwencji wyborczej zostaną przekazane przez PKW podczas przedstawiania ostatecznych wyników wyborów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl