fot. twitter.com/PanstwKomWyb

PKW zarejestrowała do tej pory 15 komitetów wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotychczas 15 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta. Na utworzenie komitetu wyborczego jest czas do 16 marca.

PKW zarejestrowała komitety: Władysława Kosiniaka-Kamysza, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudy, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Roberta Biedronia, Szymona Hołowni, Leszka Samborskiego, Stanisława Żółtka, Piotra Stanisława Bakuna, Wojciecha Podjackiego, Mirosława Piotrowskiego, Andrzeja Voigta, Pawła Tanajno, Piotra Wrońskiego oraz Romualda Starosielca.

Onkologia i koronawirus – to tematy, które dotychczas zdominowały kampanię wyborczą.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki spodziewa się, że będzie to kampania brudna, pełna fake newsów i agresji ze strony opozycji.

– Na razie widzę dużo agresji, kampanii nienawiści. Ostrzelano moje biuro poselskie w Nowym Dworze Mazowieckim. Na razie mam wrażenie, że opozycja atakuje personalnie, natomiast nie pali się do debaty programowej. Mam wrażenie, że tej debaty wręcz unika, bo właśnie w takiej debacie ich mizeria, brak programu, bardzo by wyszły na wierzch – ocenia Ryszard Czarnecki.    

Komitet wyborczy kandydata na prezydenta może utworzyć co najmniej 15 obywateli mających prawo wybierania. Do utworzenia komitetu wymagane są: pisemna zgoda kandydata na kandydowanie oraz na utworzenie jego komitetu. Kandydaci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. muszą dołączyć oświadczenie lustracyjne. Ponadto, do zgłoszenia dołącza się podpisy 1000 obywateli popierających kandydata. Do urn pójdziemy 10 maja.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl