Szef MSZ weźmie udział w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Sofii

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w czwartek i w piątek weźmie udział w nieformalnym spotkaniu szefów MSZ państw członkowskich UE w Sofii – poinformował PAP resort spraw zagranicznych. Ministrowie omówią m.in. sytuację w Syrii oraz w Korei Północnej.

Z informacji biura prasowego MSZ przekazanej PAP wynika, że ministrowie spraw zagranicznych omówią m.in. sytuację w Syrii, w szczególności w kontekście planowanej na kwiecień br. w Brukseli konferencji w sprawie przyszłości tego kraju i całego regionu. Szefowie resortów spraw zagranicznych będą także rozmawiać na temat sytuacji wokół Korei Północnej w świetle ostatnich wydarzeń na Półwyspie Koreańskim.

Kolejnym z tematów ma być region Bałkanów Zachodnich, który jest jednym z priorytetów bułgarskiej prezydencji w Radzie UE.

„Podczas wspólnej sesji z ministrami spraw zagranicznych państw kandydujących do UE omówione będą kwestie dotyczące współpracy UE z partnerami w zakresie bezpieczeństwa i obrony” – podały służby prasowe MSZ.

Jak dodano, na marginesie obrad plenarnych szef polskiej dyplomacji odbędzie także szereg spotkań bilateralnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl