fot. msz.gov.pl

Szef MSZ udaje się do Watykanu

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski będzie w poniedziałek i wtorek w Watykanie, by rozmawiać o przygotowaniach Polski do lipcowych Światowych Dni Młodzieży – poinformował rzecznik MSZ Artur Dmochowski.

W polskiej delegacji będzie także szefowa kancelarii premiera Beata Kempa oraz pełnomocnik rządu ds. Światowych Dni Młodzieży Paweł Majewski.

Szef polskiej dyplomacji spotka się w Watykanie m.in. z sekretarzem stanu – ks. kard. Pietro Parolinem, sekretarzem ds. relacji z państwami – ks. abp. Paulem Gallagherem oraz przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich – ks. kard. Stanisławem Ryłko.

– Celem wizyty jest omówienie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i do obchodów rocznicy 1050-lecia chrztu Polski. Oprócz tego minister Waszczykowski rozmawiać będzie w Watykanie o aktualnych zagadnieniach polityki międzynarodowej, o dotychczasowej dwustronnej współpracy i jej dalszym rozwoju – powiedział Artur Dmochowski.

Jak dodał, w trakcie wizyty planowane jest spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z Polakami, którzy pracują w Watykanie, głównie z duchownymi.

Światowe Dni Młodzieży to zapoczątkowane przez papieża Jana Pawła II spotkanie młodych katolików z całego świata. W dniach 26 -31 lipca odbędą się w Krakowie. Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniach centralnych weźmie udział 2,5-3 mln osób. Gościem honorowym będzie papież Franciszek.

 

PAP/RIRM

drukuj