fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Szef MSZ-u przedstawi informację dot. polskiej polityki zagranicznej

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawi dziś w Sejmie informację na temat zadań polskiej polityki zagranicznej. Po wystąpieniu ministra odbędzie się debata. Posłowie liczą, że w swoim wystąpieniu Waszczykowski poruszy m.in. tematykę Unii Europejskiej i polityki wschodniej.

Z dotychczasowych wypowiedzi szefa dyplomacji wynika, że jego wystąpienie poświęcone będzie przede wszystkim problematyce bezpieczeństwa Polski.

Redakcja Informacyjna Radia Maryja zapytała posła Michała Dworczyka z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, czego spodziewa się po wystąpieniu ministra Witolda Waszczykowskiego.

– Na pewno sporo miejsca będzie poświęconego polityce wschodniej. To bardzo ważny temat i bardzo ważny kierunek działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na pewno usłyszymy o polityce regionalnej, relacjach wewnątrz Unii Europejskiej i problemach, które Unię Europejską w tej chwili dotykają. W szczególności problem uchodźców, który jest bardzo gorący i z którym na pewno przyjdzie nam się mierzyć w roku 2016 – podkreśli poseł Michał Dworczyk.

Wczoraj wieczorem minister Witold Waszczykowski zaprezentował tezy swojego expose na zamkniętym posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Z kolei na początku stycznia przedstawione przez szefa MSZ założenia polskiej polityki zagranicznej na 2016 r. przyjął rząd.

RIRM

drukuj