Szef MSWiA zainaugurował akcję promującą bezpieczeństwo wśród najmłodszych

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” – pod takim hasłem wystartowała kampania społeczna promująca bezpieczeństwo wśród najmłodszych. Zainaugurował ją podczas specjalnej lekcji w Brąchnowie w kujawsko-pomorskim minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Dzieci powinny wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia – podkreśla młodszy brygadier Maciej Krzemkowski z komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej w Toruniu.

– Wybuch pożaru, wybuch gazu w domu, wypadki drogowe i szereg innych niebezpieczeństw, które czyhają ni stąd ni zowąd na młodych ludzi. Trzeba im uzmysłowić charakter tego zagrożenia i jak się przed nim chronić – zaznaczył Maciej Krzemkowski.

A tych zagrożeń dziś nie brakuje. Niebezpieczeństwo czai się także internecie.

– Żyjemy w XXI wieku, zapewne każdy z was korzysta z internetu, macie swoje konta w portalach społecznościowych. Pamiętajcie o tym, by zachować swoją prywatność, żeby nie publikować wszystkich informacji na swój temat, bo one są łatwo dostępne również dla tych, którzy chcieliby popełnić jakieś przestępstwo, jakieś wykroczenie – podkreślał minister Mariusz Blaszczak.

Poważnym zagrożeniem jest także używanie substancji uzależniających, w tym narkotyków i dopalaczy.

– To jest bardzo groźny środek, bardzo groźna substancja, która może spowodować tragiczne skutki przy jej wykorzystywaniu – powiedział polityk.

Szef MSW apelował także do uczniów, aby przestrzegali swoje babcie i dziadków przed oszustami, którzy na różnie sposoby próbują wyłudzać pieniądze od osób starszych. Każde dziecko powinno znać także numery alarmowe, aby w razie niebezpieczeństwa zawiadomić odpowiednie służby.

TV Trwam News/RIRM

drukuj