Szef MSWiA: wniosek PO świadczy o bezradności totalnej opozycji

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak ocenił dziś, że zapowiadany przez Platformę Obywatelską wniosek o jego dymisję świadczy o „bezradności totalnej opozycji”. Poseł PO Marcin Kierwiński zapowiedział, że wniosek powstanie w ciągu kilku dni.

„Traktuję to jako wymiar bezradności totalnej opozycji. Już raz składali wniosek o moje odwołanie, więc nie mają pomysłu i w związku z tym tak działają” – powiedział dziś Mariusz Błaszczak w radiowej „Trójce”.

W środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeśli do końca ubiegłego tygodnia nie zostanie odwołany wiceminister Jarosław Zieliński, złożony zostanie wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA.

Sprawa ma związek ze śmiercią w maju 2016 r. na wrocławskim komisariacie Igora Stachowiaka. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl