Szef MON: będę osobiście nadzorować sprawy związane z modernizacją Wojska Polskiego

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w poniedziałek, że będzie osobiście nadzorować sprawy związane z modernizacją Wojska Polskiego. Podziękował też za pracę w resorcie Sebastianowi Chwałkowi, byłemu sekretarzowi stanu w MON, który został wiceprezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

„Dziękuję Sebastianowi Chwałkowi za dotychczasową pracę w MON i życzę powodzenia w sektorze zbrojeniowym. Postanowiłem osobiście nadzorować sprawy związane z modernizacją Wojska Polskiego. Już niedługo przedstawię szczegóły związane z powołaniem Agencji Uzbrojenia” – napisał Mariusz Błaszczak w poniedziałek na Twitterze.

Wcześniej, w poniedziałek resort obrony poinformował na Twitterze, że Sebastian Chwałek złożył w niedzielę rezygnację z funkcji sekretarza stanu w resorcie obrony i od poniedziałku objął stanowisko wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

Sebastian Chwałek, jako sekretarz stanu w MON, od stycznia 2018 r. odpowiadał za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Sprawował też nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego.

MON obecnie przygotowuje ustawę, która pozwoliłaby powołać Agencję Uzbrojenia. Resort jak dotąd nie przedstawiał szczegółów projektowanego rozwiązania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl