PAP/Tomasz Waszczuk

Szef MSWiA: Powinniśmy eliminować postawy przynoszące ujmę mundurowi

Naszym wspólnym celem powinno być eliminowanie postaw, które przynoszą ujmę policyjnemu mundurowi – powiedział minister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, który bierze dziś udział w odprawie kadry kierowniczej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie).

Podczas konferencji w Szczytnie minister wyliczał „ważne przedsięwzięcia”, które podjęto, „aby przywrócić Policję obywatelom”, wśród nich: przywracanie zlikwidowanych wcześniej posterunków, opracowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy usprawnienie roli dzielnicowych.

Minister Joachim Brudziński zapowiedział też, że zamierza odwiedzić wszystkie województwa i spotkać się z komendantami komend wojewódzkich policji.

W odprawie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie uczestniczy także wiceminister Jarosław Zieliński. Wcześniej ministrowie wraz z Komendantem Głównym Policji złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą policjantów zamordowanych w Kalininie.

W naradzie z szefami resortu uczestniczy kierownictwo Komendy Głównej Policji z komendantem głównym policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem i komendanci wojewódzcy z całego kraju. Obecni są również przedstawiciele policyjnej uczelni w Szczytnie, szkół policji w Słupsku, Pile i Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Po odprawie ministrowie wezmą udział w promocji oficerskiej funkcjonariuszy policji. Nominacje na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza – otrzyma 195 funkcjonariuszy.

Jest to pierwsza wizyta Joachima Brudzińskiego w szczycieńskiej WSPol, po mianowaniu go na ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego.

PAP/RIRM

drukuj