Szef MON: zmarł płk Józef Zawitkowski ps. Wierny

W Stanach Zjednoczonych zmarł płk Józef Zawitkowski ps. Wierny, ostatni żyjący żołnierz oddziału „Ojca Jana” – poinformował w niedzielę rano minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Wczoraj w Buffalo, NY, zmarł płk Józef Zawitkowski ps. Wierny, ostatni żyjący żołnierz oddziału +Ojca Jana+. Cześć Jego pamięci! Niech odpoczywa w pokoju!” – napisał minister na Twitterze.

Józef Zawitkowski urodził się w 1922 roku w Nisku. W 1943 r. został partyzantem oddziału NOW-AK „Ojca Jana” – Franciszka Przysiężniaka; w czerwcu 1944 r. walczył w bitwie z Niemcami na tzw. Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich.

Od lat 60-tych mieszkał w Stanach Zjednoczonych.

W 2016 r. pułkownik Zawitkowski został odznaczony Orderem Krzyża Niepodległości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl