Szef MON: Polska chce pokoju, dlatego przykłada wielką wagę do przemysłu obronnego

Polska chce pokoju, nie wojny i dlatego rząd przykłada tak wielką wagę do przemysłu obronnego oraz silnej, dobrze uzbrojonej armii – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz na otwarciu XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Podczas wydarzenia została podpisana umowa na dostarczenie polskiej armii, w tym Wojskom Obrony Terytorialnej, karabinów Grot. To nowa nazwa dla modułowego systemu broni strzeleckiej. Produkuje go Fabryka Broni „Łucznik” Radom – spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Kontrakt dotyczący zakupu 53 tys. karabinów – wskazał  w Kielcach przed podpisaniem umowy Antoni Macierewicz.

– Grot – najnowocześniejsze karabiny wyprodukowane w Polsce nieustępujące najnowocześniejszej produkcji światowej. 53 tys. karabinów w ciągu najbliższych lat zostanie dostarczonych zarówno wojskom operacyjnym, jak i nowej formacji, której rozwój w tym roku ma szczególne znaczenie, Wojskom Obrony Terytorialnej. Skala tego kontraktu jest naprawdę duża – mówił minister obrony narodowej.

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczął się dziś i potrwa do piątku. Za sprawą wystaw, konferencji i nagród za najlepsze produkty w przeciągu kolejnych dni Kielce – jak co roku – będą stanowiły centrum obronności świata.

RIRM/TV Trwam News

drukuj