fot. https://twitter.com/mblaszczak

Szef MON zdecydował o przyznaniu nagród finansowych żołnierzom, którzy ewakuują Polaków z Izraela

Zdecydowałem o przyznaniu nagród finansowych żołnierzom, którzy od kilku dni ewakuują Polaków z Izraela. Dziękuję za wasz profesjonalizm – przekazał w piątek szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

„Na Wojsko Polskie zawsze można liczyć, dlatego zdecydowałem o przyznaniu nagród finansowych żołnierzom, którzy od kilku dni ewakuują Polaków z Izraela. Dziękuję za Wasz profesjonalizm!” – napisał Mariusz Błaszczak na platformie X.

https://twitter.com/mblaszczak/status/171269

W czwartek rano wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk, pytany, ilu Polaków czeka jeszcze na ewakuację z Izraela, odparł: „Około 750 osób już zostało ewakuowanych z Izraela. Według zgłoszeń, które otrzymaliśmy – a było to ponad dwa tysiące e-maili i telefonów, od początku ataku Hamasu na Izrael – wiemy, że około tysiąca Polaków chciało się ewakuować. Według tych danych jeszcze około 250 osób czeka na ewakuację”.

W sobotę rano na Izrael rozpoczął się atak muzułmańskiego Hamasu. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Izrael został również zaatakowany tysiącami rakiet. W niedzielę po południu izraelskie wojsko poinformowało, że przeprowadza zmasowane ataki lotnicze na cele w Autonomii Palestyńskiej, gdzie ukrywać się mają bojownicy Hamasu. W nocy z niedzieli na poniedziałek wojsko izraelskie poinformowało, że nadal prowadzi naloty powietrzne w Strefie Gazy.

W MSZ działa centrum operacyjne, które uruchomiło infolinię, aby przyjmować zgłoszenia i udzielać informacji. Działają dwa numery infolinii: w Polsce + 48 22 523 88 80 oraz w Izraelu + 972 372 53 111. Dostępny jest także adres e-mail: [email protected].

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl