PAP/Jakub Kaczmarczyk

Szef MON wziął udział w inauguracji ćwiczeń NATO w Krzesinach 

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w inauguracji ćwiczeń NATO Tiger Meet w Krzesinach. W tamtejszej 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się odprawa załóg lotniczych.

W przemówieniu Mariusz Błaszczak powiedział, że ma satysfakcję, iż w stulecie odzyskania niepodległości gościmy w Polsce eskadry pilotów, którzy reprezentują jednostki z całego świata spod znaku tygrysa.

Szef MON życzył powodzenia załogom, które będą brały udział w zawodach i ćwiczeniach NATO. Podkreślił, że jest to ważne wydarzenie dla polskiego lotnictwa.

– Polacy zawsze byli miłośnikami lotnictwa. Tacy po prostu jesteśmy. Podziwiamy kunszt pilotów, podziwiamy samoloty, mamy bogate tradycje związane z konstrukcją samolotów, więc dla nas jest to wielkie święto. Dziś Wojsko Polskie, wykorzystując samoloty F-16, bierze czynny udział w misjach sojuszniczych. Dbamy o bezpieczeństwo nieba państw sojuszu NATO – mówił Mariusz Błaszczak.

W ćwiczeniach mają wziąć udział 22 eskadry z 13 krajów. Około 2 tys. żołnierzy z Polski, państw Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz partnerskich.

Siły powietrzne krajów NATO Tiger Meet będą ćwiczyć do 25 maja.

RIRM

drukuj