fot. twitter.com

Szef MON wręczył Markowi Łapińskiemu decyzję o wyznaczeniu na szefa SWW

Minister obrony Mariusz Błaszczak wręczył w poniedziałek Markowi Łapińskiemu decyzję o wyznaczeniu go na szefa Służby Wywiadu Wojskowego – poinformowało MON.

Informację o decyzji min. Błaszczaka MON podało w poniedziałek na resortowym profilu na Twitterze.

W grudniu 2019 r. sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała Łapińskiego na nowego szefa SWW.

Gen. bryg. Straży Granicznej Marek Łapiński był od stycznia 2018 r. wiceministrem obrony narodowej. Wcześniej był komendantem głównym Straży Granicznej (2015–18). Pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Urzędzie Ochrony Państwa, Inspekcji Celnej i w resorcie spraw wewnętrznych i administracji.

Poprzedni szef SWW Andrzej Kowalski został odwołany ze stanowiska decyzją premiera Mateusza Morawieckiego.

Szefa Służby Wywiadu Wojskowego powołuje i odwołuje Prezes Rady Ministrów, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, po zasięgnięciu opinii: prezydenta, Kolegium do Spraw Służb Specjalnych praz sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl