fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON: Wojskowe pikniki w stu miejscowościach na stulecie Bitwy Warszawskiej

Defiladę w Warszawie, inscenizacje walk, wystawy, wojskowe pikniki w stu miejscowościach na stulecie Bitwy Warszawskiej – zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

„W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Dla ówczesnej, odradzającej się po latach niewoli Polski był to moment szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności” – powiedział szef MON w materiale audiowizualnym zamieszczonym we wtorek na stronie resortu.

Dodał, że „w roku wyjątkowego jubileuszu, zorganizowane zostaną liczne przedsięwzięcia o charakterze państwowym, wojskowym, kulturalnym i religijnym”, zachęcając do udziału w wydarzeniach, których kulminacja nastąpi w dniach 14-16 sierpnia. Na 15 sierpnia – święto Wojska Polskiego – zaplanowano defiladę na warszawskiej Wisłostradzie.

Szef MON zapowiedział, że w stulecie Bitwy Warszawskiej odbędą się pikniki wojskowe w stu miejscowościach w całej Polsce, a 16 sierpnia rekonstrukcji bitwy w podwarszawskim Ossowie będzie towarzyszył pokaz lotniczych replik.

„Niech łączy nas duma z bohaterstwa naszych przodków. Wspólnie świętujmy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – polskiego zwycięstwa dla wolności Europy” – zaapelował minister.

PAP

drukuj