fot. twitter.com

Szef MON: Umowy na dostawy amunicji – podpisane

Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowy na dostawy amunicji 155 mm do samobieżnych armatohaubic Krab oraz 5,56 mm i 9 mm do broni ręcznej – poinformował w poniedziałek na Twitterze minister obrony Mariusz Błaszczak. Łączna wartość kontraktów przekracza 815 mln złotych.

Amunicja zostanie dostarczona przez należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Dezamet w Nowej Dębie i Mesko ze Skarżyska-Kamiennej.

„Dziś podpisaliśmy umowy z firmami: Polska Grupa Zbrojeniowa, Dezamet i Mesko na zakup 24 tys. sztuk amunicji dla Krabów oraz 112,5 mln sztuk amunicji do broni ręcznej – 5,56 mm i 9 mm. Wartość obu umów to ponad 815 mln zł” – napisał szef MON na Twitterze.

Zapowiedział, że „dostawy amunicji małokalibrowej rozpoczną się jeszcze w tym roku”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl