Szef MON spotkał się z weteranami

Minister obrony Antoni Macierewicz spotkał się dziś na strzelnicy Gaudynek koło Orzysza z polskimi weteranami. Wizyta szefa Ministerstwa Obrony Narodowej na Warmii i  Mazurach wpisuje się w obchody Dnia Weterana.

Podczas spotkania odbyły się drużynowe zawody strzeleckie weteranów. Nagrodą w turnieju był puchar MON.

Szef resortu wręczył weteranom symboliczne akty powołań do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz zatrudnienia do Mobilnych Zespołów Szkoleniowych Wojsk Obrony Terytorialnej.

Rzecznik MON, mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz, podkreśla, że Dzień Weterana ma na celu uhonorowanie żołnierzy uczestniczących w misjach poza granicami kraju.

– Dzień Weterana ma na celu uczczenie pamięci wszystkich żołnierzy, osób, które uczestniczyły w misjach poza granicami kraju. Dodatkowo ustawa o weteranach działań poza granicami państwa ma na celu zapewnienie pomocy, przystosowanie do życia i pracy osobą poszkodowanym. Ma również na celu zapewnienie rzeczywistego wsparcia MON, a także instytucji państwowej dla weteranów misji poza granicami państwa – tłumaczy mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Podczas obchodów Dnia Weterana można zobaczyć sprzęt wojskowy nalężący do Wojska Polskiego. Świętu towarzyszy też szereg atrakcji w postaci turniejów rycerskich czy koncertów.

Jutro na placu Piłsudzkiego w Giżycku będzie sprawowana polowa Msza św. oraz odbędzie się uroczysty apel. Centralne uroczystości Dnia Weterana odbywają się w Giżycku i Orzyszu. Świętowanie potrwa dwa dni.

RIRM

drukuj