fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Szef MON przekazał nowe pojazdy wojskowej straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim

Szef MON Mariusz Błaszczak przekazał we wtorek nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze dla jednostek wojskowej straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim. „To sprzęt nowoczesny, który pozwoli żołnierzom z wojskowej straży pożarnej na skuteczne pełnienie służby” – podkreślił minister.

Przekazany sprzęt to 24 samochodów, w tym osiem lekkich pojazdów dla baz lotniczych oraz lekkie, średnie i ciężkie pojazdy do akcji ratowniczo-gaśniczych na poligonach, w trudnych warunkach terenowych i w bazach wojskowych. Umowę na zakup wozów dla wojskowej straży pożarnej wartości blisko 23 mln zł brutto zawarto w maju ub.r.

„Żeby Wojsko Polskie wypełniało swoje zadania, a tym zadaniem (…) jest służba, musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt (…) To jest sprzęt, który na co dzień służy zapewnieniu bezpieczeństwa na lotniskach oraz na poligonach, to jest sprzęt nowoczesny, to jest sprzęt, który pozwoli żołnierzom z wojskowej straży pożarnej na skuteczne pełnienie ich służby” – mówił Mariusz Błaszczak.

Podczas wystąpienia w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, minister obrony zapowiedział, że baza ta będzie jednym z miejsc, gdzie odbywać się będą festyny związane z 20. rocznicą wejścia Polski do NATO.

„9 marca, zapraszam, w 20 miastach w całym kraju, w tym właśnie w Mińsku Mazowieckim, odbędą się festyny, na których będą pokazy sprzętu, na których będzie można skosztować wojskowej grochówki; zapraszam, żebyśmy pamiętali o tym ważnym fakcie historycznym – wejścia Polski do NATO, a więc wejścia do najpotężniejszego sojuszu obronnego, jaki funkcjonuje na świecie, którego Polska jest dziś jednym z liderów” – powiedział szef MON.

PAP/RIRM

drukuj