M. Błaszczak: Wizyta Trumpa to sukces organizacyjny

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie przebiegła bezpiecznie; to był sukces organizacyjny, który zawdzięczamy ciężkiej pracy funkcjonariuszy – powiedział minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podsumował  pobyt amerykańskiego przywódcy w Warszawie. Poinformował, że w zabezpieczenie wizyty zaangażowanych było 4,5 tys. funkcjonariuszy policji, BOR oraz Państwowej Straży Pożarnej i podziękował im za profesjonalną służbę.

– Chciałbym podkreślić postawę polskich funkcjonariuszy. Otóż, po tym kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych wylądował na Okęciu, polscy policjanci podjęli akcję uratowania życia człowieka, który stracił  przytomność. Rzeczywiście dzięki ofiarności, zaangażowaniu, i profesjonalnemu podejściu ten człowiek żyje. To była służba, to właśnie traktujemy jako postawę służby wobec innych. Złożył mi meldunek komendant Państwowej Straży Pożarnej. Na Placu Krasińskich 23 osoby otrzymały przedmedyczną pomoc ze strony funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. To też jest miara służby tych, którzy stoją na straży bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Błaszczak.

Na konferencji głos zabrał również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, który przebieg wizyty prezydenta USA ocenił jako spokojny.

Dodał, że pojawiały się informacje o możliwym niebezpieczeństwie, które nie zostały potwierdzone.

Komendant Główny Policji podziękował również mieszkańcom Warszawy za cierpliwość i wyrozumiałość mimo utrudnień związanych z zabezpieczeniem wydarzeń w stolicy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl