fot. PAP/Marcin Bielecki

Szef MON podpisał umowę na dostawę trzech niszczycieli min typu Kormoran II dla polskiej Marynarki Wojennej

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę trzech kolejnych niszczycieli min typu Kormoran II dla Marynarki Wojennej RP. Uroczystość odbyła się w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Wcześniej MON zamówiło trzy jednostki typu Kormoran. W służbie znajduje się już pierwszy z nich.  Podniesienie bandery na dwóch kolejnych okrętach – Albatros i Mewa – przewidziano na sierpień i listopad bieżącego roku.

W swoim wystąpieniu wicepremier Mariusz Błaszczak podkreślił, że to ważne, by polska Marynarka Wojenna dysponowała najnowocześniejszym sprzętem.

Sprzętem, który daje gwarancję tego, że świetnie wyszkoleni polscy marynarze mogą skutecznie strzec bezpieczeństwa polskiego wybrzeża. Zadaniem władz Rzeczpospolitej jest stworzenie warunków do tego, żeby Wojsko Polskie, w tym Marynarka Wojenna, mogły się rozwijać, gdyż to jest zadanie podstawowe – bezpieczeństwo naszej ojczyzny – zaznaczył minister.

Wicepremier podziękował również marynarzom za ich służbę. Ta służba – jak zauważył – polega przede wszystkim na strzeżeniu bezpieczeństwa polskiego wybrzeża, ale także to służba w ramach misji przeprowadzanych przez Sojusz Północnoatlantycki.

Okręty typu Kormoran II służą do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich, prowadzenia rozpoznania, przeprowadzania innych jednostek przez akweny zagrożenia minowego czy stawiania min.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl