fot. PAP/Marcin Obara

Szef MON: Do 2019 r. liczba żołnierzy ma przewyższyć 150 tys.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz poinformował w środę, że do 2019 r. liczba żołnierzy polskiej armii ma przewyższyć 150 tys. żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej mają wymiar zasadniczy – ocenił.

Minister wskazał, że trzy pierwsze brygady WOT zostały sformowane w końcu ub.r. i trzy następne powstaną w roku 2017.

Łącznie doprowadzi to wzrostu polskiej armii co najmniej do 125 – 130 tys. żołnierzy. Do 2019 r. chcemy, by liczba żołnierzy polskiej armii przewyższyła 150 tys. żołnierzy” – powiedział szef MON.

Minister obrony ocenił, że kwestia wojsk obrony terytorialnej ma wymiar zasadniczy dla sił polskiej armii. Zapewnił, że WOT będą wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Od spotkania z szefem MON Antonim Macierewiczem i szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem premier Beata Szydło rozpoczęła w środę rano przegląd ministerstw, który ma potrwać dwa tygodnie.

Szef resortu obrony wskazał również, że w tym roku do polskiej armii trafi 16 śmigłowców.

Osiem śmigłowców dla sił specjalnych i osiem przeznaczonych do zwalczania zagrożeń na morzu ma trafić w 2017 r. do polskiej armii – poinformował w środę minister obrony narodowej Antonii Macierewicz.

Oczywiście program śmigłowcowy, o którym była mowa w zeszłym roku będzie w tym roku zrealizowany. Chodzi o 16 śmigłowców, osiem przeznaczonych dla sił specjalnych i osiem przeznaczonych do zwalczania zagrożeń na morzu” – powiedział w środę szef MON.

PAP/RIRM

drukuj