fot. twitter.com/SalvattiPl

Szef MGMiŻŚ: Panama to podstawowy cel Daru Młodzieży

Zasadniczym i podstawowym celem Daru Młodzieży jest Panama – podkreślił Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Szef resortu uczestniczył w konferencji prasowej w Sekretariacie KEP przed zbilżającym się wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży.

Żaglowiec Dar Młodzieży wyruszył w podróż dookoła świata w maju ubiegłego roku. Odwiedził już m.in. Kopenhagę, Dakar, Osakę i Los Angeles.

W Rejs Niepodległości wypłynęło blisko tysiąc młodych ludzi – przypomniał minister Marek Gróbarczyk.

– Poza celem nadrzędnym Rejsu Niepodległości uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości czy powrotu Polski do morza – ten charakter też chcemy promować – zasadniczym celem i podstawą jest Panama i uczestnictwo członków rejsu w wydarzeniach związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. To dla nas wielkie wyzwanie. Założyliśmy sobie, że właśnie ten ekumeniczny charakter będzie wpisywał się w sposób naturalny w tej rejs – mówił szef resortu.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia. W spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem Polacy będą stanowić najliczniejszą europejską grupę narodową. Na ŚDM udaje się 3,5 tys. naszych rodaków, 12 biskupów, 200 księży i ponad 300 wolontariuszy.

RIRM

drukuj